ביטוח דירה

ביטוח דירה הינו מרכיב  חשוב כבר משלב קבלת הדירה מהקבלן. ראשית מדובר בביטוח המבנה החדש שרכשתם. השקעתם בנכס ממון רב והינכם מבקשים בוודאי להבטיח קבלת פיצוי הולם למקרה נזק או אובדן של הנכס.

לידיעתכם כיום לכל  הנוטלים הלוואת משכנתא לרכישת דירה, ביטוח הדירה כבר אינו מהווה אופציה אלא חובה, כאשר בנק המשכנתאות מחייב אתכם לבטח את הדירה על חשבונכם. הסיבה לדרישת הבנק הינה למקרה בו הנכס, המהווה בטוחה להלוואה שקיבלתם מן הבנק  יינזק, ואז לא תהיה בידי הבנק בטוחה למימוש כנגד הכסף שהלווה לכם.

הבנק מאפשר אחת משתי חלופות: ביטוח הדירה באמצעות חברת ביטוח מטעמו או ביטוח עצמאי שלכם אשר כולל סעיף המסב את זכויותיכם לבנק. כאמור, בשני המקרים אתם המשלמים עבור הביטוח.

ביטוח דירה באמצעות סוכן לפי בחירתכם יבטיח לכם שרות אישי ואדיב אשר יעמיד בעדיפות עליונה את האינטרסים שלכם על-פני אינטרס של כל גורם אחר.

ביטוח באמצעות סוכן ביטוח אישי מטעמכם יאפשר לכם  לבטח את הבית בביטוח מקיף הרבה יותר מאשר זה הניתן ע"י הבנק, עם אופציות התאמה לצרכים האמיתיים שלכם (ראה פרוט למטה), כולל מניעה של פיצול הביטוח  בחברות שונות ועקב כך הגדלת עלויות השתתפות-עצמית ובעיות תיאום סבוכות במקרה נזק.

ביטוח הדירה המינימאלי אשר בנק המשכנתאות דורש הינו ביטוח אש מורחב, התפוצצות, רעידת-אדמה, ניזקי-טבע וכד'. לביטוח הדירה ניתן כמובן להוסיף לבחירתכם מספר כיסויים אשר חשיבותם רבה:

ביטוח הצנרת של הדירה  – למקרה של פיצוץ בצנרת ונזילות מים.

ביטוח תכולת הדירה – ביטוח זה מבטח  את תכולת הדירה מפני ניזקי אש, גניבה, התפוצצות, סערה, סופה, רעידת-אדמה וכיו"ב.  ניתן להרחיבו לכלול גם

ביטוח תכשיטים, מצלמות, מחשבים ניידים, דיברי-ערך ואף ביטוח כנגד תקלות למכשירי חשמל.

ביטוח דירה צד שלישי – ביטוח זה יגן עליכם מפני תביעות של אנשים אחרים כנגדכם עקב טענה לרשלנות מצידכם, כגון במקרה שמישהו החליק  וניפגע בעת ביקור בדירתכם ודורש מכם לפצותו, או לדוגמא במקרה שנגרם נזק לדירות של שכנים עקב אש שפרצה בדירתכם והתפשטה לדירתם, ועוד.

ביטוח חבות מעבידים  מפני תביעות נזיקין מצד עובדי משק בית (עוזרת, מטפלת וכד').

ביטוח הצנרת של הדירה למקרה  פיצוץ בצנרת ונזילות מים.

 

 

ביטוח חיים לנוטלי משכנתא – במקרה של נטילת הלוואת משכנתא ידרוש הבנק בנוסף לביטוח הנכס גם ביטוח על חיי הלווים. מטרת ביטוח זה הינה לאפשר סילוק מלא של יתרת המשכנתא במקרה מותו של אחד הלווים והישארותו של אחד מבני הזוג חו"ח לבד. במקרה כזה יוכל בן הזוג הנותר להמשיך את חייו מנקודת זמן זו ללא משכנתא, לאחר שזו סולקה במלואה באמצעות כספי הביטוח. גם ביטוח זה ניתן לרכישה באמצעות הבנק או לחליפין ישירות אצל סוכן ביטוח תוך הסבת הביטוח  לטובת בנק המשכנתאות.

 

המאמר באדיבות יקי כהן – סוכן ביטוח