הכל על רכישת משכנתא

ככלל יש היום הרבה מאוד מסלולי משכנתא שנבדלים בסוג המטבע- שקלי או מט"חי,בסוג ההצמדה- הלוואה צמודה לממד, הלוואה שקלית לא צמודה. יש הבדל גם בתכיפות שינויי הריבית במשכנתא- ריבית משתנה או קבועה, ובשיטת החזר של ההלוואה- קרן+ריבית או ריבית בלבד. הלווים צריכים להתאים את המשכנתא לצרכים שלהם ולציפיות שלהם- להתפתחויות בהכנסות ובהוצאות, לשינויים בפרמטרים כלכליים וכו'..

 

אנו ממליצים ללקוחות שלנו לשקול לשלב מספר מסלולים וזאת על מנת ליהנות מהיתרונות של כל מסלול ועל מנת לפזר סיכונים, כך שאם במסלול מסוים ההחזר החודשי יעלה משמעותית, יתכן שבשאר המסלולים השינוי יהיה פחות.

 

כשבוחרים משכנתא צריך לשאול האם אנו סבורים שנרצה, או נוכל, לפרוע את ההלוואה, או לפחות חלקה, לפני מועד הסיום המקורי של המשכנתא? זה הזמן לחשוב על אופציות ומועדים לפירעון – האם יש בבעלותנו נכס מיועד למכירה, האם יש לנו קרנות השתלמות/קופות גמל העומדות להיפרע ונרצה לסלק איתם את המשכנתא?

 

אם התשובה על השאלות האלו חיובית, עלינו לבחור גם מסלולי משכנתא גמישים, המאפשרים פירעון ללא עמלות כמעט. בין היתר מדובר במסלולים בריבית צמודת מדד המשתנה כל שנה, הלוואות פריים ומט"ח. עלינו לזכור, שלצד הגמישות בפירעונות, תיתכן תנודתיות בריבית, שתשפיע בהכרח על גובה ההחזר החודשי.

 

אם אתם לא רוצים במשכנתא בה החזרים עשויים לסבול מתנודתיות, ומעדיפים מסלולים "בטוחים", הכיוון הוא מסלולי משכנתא בריבית קבועה, לדוגמא: מסלול בריבית קבועה לא צמודה- במסלול זה ההחזר החודשי קבוע לאורך כל התקופה ואינו מושפע משינויים במשק,

 

דברים נוספים שכדאי לבדוק: האם הבנק מאפשר "דחיית תשלומים" במהלך חיי ההלוואה. רשת ביטחון כזו, המאושרת מראש ע"י הבנק, יכולה "להציל" אתכם בתקופות לחוצות בהם אתם נתקלים בהוצאות בלתי צפויות. לדוגמא: אם מפטרים אחד מבני הזוג, טוב לדעת שלתקופה קצרה אפשר לדחות את תשלומי המשכנתא החודשיים עד לחזרה לעבודה.

 

אנחנו, בלאומי למשכנתאות, מאמינים שכל "טיפוס" יש "חליפה" של משכנתאות המתאימה לו. מה שצריך לעשות זה להתקשר למוקד "לאומי ישיר למשכנתאות" בטלפון 3200* ( עד 23:00 בלילה), להגיש בקשה למשכנתא ולקבוע פגישה אם אחד מנציגי הבנק שיבדוק איתכם את האפשרויות שלכם.